Zaloguj:  Hasło:  zapamiętaj  
Strona główna Forum Katalog stron Artykuły Aparaty Album

Forum FAQ  |   Szukaj  |   Użytkownicy  |   Grupy   |   Rejestracja

Dodawanie zdjęć "na następny dzień"

Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum digfoto.pl Strona Główna -> Forum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martucha
Gość

PostWysłany: 29 Paź 2006 12:38    Temat postu: Dodawanie zdjęć "na następny dzień" Odpowiedz z cytatem

temat który rozpoczeliśmy już w shoutboxie Smile istniałaby możliwość dodawania zdjęć na następny dzień?? Smile np. w miesiącu byłoby do wykorzystania 3-5 takich możliwości, reszta dodawania po upływie 24h...czekam na posty
pozdrawiam!!!
Powrót do góry
Grzegorz Hawrot
+Przyjaciele

Aparat: Nikon D300

PostWysłany: 29 Paź 2006 13:50    Temat postu: w temacie Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że nawet przy obecnym systemie wiele zdjęć pozostaje nieocenionych lub posiada jedną ocenę, większa rotacja spowodowałaby, że zdjęcia nowe, wypierałałyby "stare" zupełnie nieocenione lub bez komentarzy. Jakoś ostatnio mało chętnych do oceniania i wypowiadania się. Dużo osób chciałoby mieć skomentowane, bądź ocenione zdjęcie, jednocześnie nie oceniając / komentując innych.
Powrót do góry
Alf
+Przyjaciele

Aparat: coolpix 2200, Lumix DMC-FZ7
Pochwał: 1

PostWysłany: 29 Paź 2006 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cos w tym jest, chyba Grzegorz na rację. Jest również inny aspekt ograniczenia dodawania fotek, można się zastanowić nad zdjęciem, które chce się dodać.
Powrót do góry
SouL_666
Gość

PostWysłany: 29 Paź 2006 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby serwis był ogromny jak niektóre serwisy w stylu digart.pl to można by było się zastanowić . .. ... . A tutaj jest bardzo dużo dodających, a oceniających ok 3 razy mniej . ... . A niektórzy jak już ocenią fotkę to często zdarza się to w taki sposób .. .::

"Fajne", dobre, niezłe , do dupy itd . .. . . I dlatego jeszcze raz wnoszę o dodanie moderatorom możliwości uzuwania takowych komentarzy . .. .
Powrót do góry
Alf
+Przyjaciele

PostWysłany: 29 Paź 2006 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, co masz przeciwko takim opiniom, mamy chyba wolnośc słowa, ale może Tobie przeszkadza, że ktoś ma ochotę opisać zdjęcie jednym słowem. Mam wrażenie, że ocena wyrażona cyfrą coś oznacza, jak i nawet to jedno słowo. Jak komuś przeszkadza taka opinia, zawsze może zapytać o szczegóły.
Powrót do góry
martucha
Gość

PostWysłany: 29 Paź 2006 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie jest dużo racji w tym co napisałeś Grzegorz :)zostańmy przy naszym starym systemie Smile
Powrót do góry
SouL_666
Gość

PostWysłany: 29 Paź 2006 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alf napisał:
Nie wiem, co masz przeciwko takim opiniom, mamy chyba wolnośc słowa, ale może Tobie przeszkadza, że ktoś ma ochotę opisać zdjęcie jednym słowem. Mam wrażenie, że ocena wyrażona cyfrą coś oznacza, jak i nawet to jedno słowo. Jak komuś przeszkadza taka opinia, zawsze może zapytać o szczegóły.

I jak dostaniesz np 4 xza zdjęcie twoim zdaniem naprawde dobre to chciałbyś wiedzieć od razu co jest z nim nie tak . .. . Oczywiście PW, albo email .. . . Ale od tego jest komentarz . . . Jak sama nazwa wskazuje komentujesz zdjęcie . . nie wiem czy dobrze by ci się oglądało mecz jakby komentator gadał:

Ma piłke . . .Strzela . .. Odbiła się toczy . . ..

Włąśnie tak wygląda komentarz bez szczegółów . . Teraz nie wiesz kto ma piłke itd . . . Tak samo z fotką nie wiesz co się komu nie spodobało . . . Czy tylko kolory, czy ostrość, czy doświetlenie zdjęcia . ...
Powrót do góry
Alf
+Przyjaciele

PostWysłany: 29 Paź 2006 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak oglądam mecz to widzę kto ma piłkę to tak gwoli wyjaśnienia, co innego radio. Jest troche racji w tym co piszesz, ale nie zgadzam sie z tym, żeby od razu dyskredytować inne wypowiedzi. Są tacy ludzie, którzy oceniają swoje ogólne wrażenie ze zdjęcia, i im wystarczy, że powiedzą, że jest piękne albo nie. Może nie potrafią określić co im sie podoba. Nie zabierajmy takiej możłiwości. Nie każdy potrafi skomentować, czy zdjęcie jest poprawne technicznie. Jeśliby tak było, to forum to powinno być dla zawodowców. Zdjęcie jest obrazem ukierunkowanym na odbiorcę i dlatego każdy z nich ma prawo wyrazić swoje odczucie związane z tym przekazem. Pewnien mądry człowiek (Ingarden) powiedział, i tu się powtarzam, że dzieło ma tyle bytów ile jest odbiorców. To chyba dobrze, że każdy jest inny i ma inną percepcję i inne wrażenia.
Powrót do góry
SouL_666
Gość

PostWysłany: 29 Paź 2006 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też nie piszę, żeby każdy taki komentaż był usuwany, bo czasem nie ma już co napisać. . . . Wiem jak to jest, .. . .. Czasem chcesz sobie skomentować, a to juz 8 innych komentów . ... I wałek bo już wszystko wypisali ... .. To wtedy spoko . ..
Powrót do góry
Alf
+Przyjaciele

PostWysłany: 29 Paź 2006 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eee tam, centralne kierownictwo, sterowanie i cenzura przeszły już do lamusa 17 lat temu. Ja uważam, że każdy ma prawo do wypowiedzi. Chyba, że robi to niekulturalnie albo obraźliwie, ale to inna sprawa.
Powrót do góry
SouL_666
Gość

PostWysłany: 29 Paź 2006 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba zeszliśmy z tematu... . Razz
Powrót do góry
rad
^Foto

Aparat: Canon Power Shot A 95; Nikon d70

PostWysłany: 29 Paź 2006 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fotografia jest sztuka i nalezalo by sie zastanowic czemu ma sluzyc to forum naprawde. staramy sie podejsc do tej sztuki, jak profesjonalisci z naszymi amatorskimi umiejetnosciami ?, czy chcemy za pomoca tego forum pokazac swiatu : "kupilem nowy aparat dzisiaj o 16:00, rozpakowalem o 16:23 i pierwsze zdjecie zrobilem o 17:18 w moim ogrodzie."....i tak codziennie.
Dajac mozliwosc dodawania "dzien po dniu"....z reszta wystarczy spojrzec.

ja osobiscie staram sie miec do oceny w pierwszych 51 zdjeciach nie wiecej niz dwie prace.

mala ilosc komentarzy wynika z niewiedzy lub strachu przed napisaniem
"zeby przypadkiem..."

jezeli napisze pod zdjeciem nawet krytyczna uwage i autor nie odpowiada to dlaczego mam interesowac sie jego nastepna praca?

jezeli napisze "centralne kadrowanie nie jest oryginalne lub wlasciwe"
a autor w nastepnej pracy robi to samo, to znaczy ze ma taki gust, ale ja nie musze dalej tego komentowac itd.

i wreszcie do wszelkich innych spraw i pytan jest PW o czym wyzej wspomniano

pozdrawiam
Powrót do góry
Grzegorz Hawrot
+Przyjaciele

Aparat: Nikon D300

PostWysłany: 29 Paź 2006 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm, sorry Radek, jakoś do tej pory tak nie patrzałem na to, więc z góry wszystkich przepraszam, że nie dziękowałem za oceny i dziekuję za nie. Uważałem i uważam, że jeśli ktoś skomentuje lub oceni moją pracę, to najlepszym podziękowaniem będzie mój komentarz lub ocena pod jego pracą. Tak to stosuję. Powiem więcej, niekiedy nie oceniam tylko dlatego, że moja ocena mogłaby być za bardzo subiektywna i zaniżać komuś średnią. Ale to już inna bajka. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy oceniali, bądź ocenią moje prace. Pozdrawiam.
Powrót do góry
rad
^Foto

Aparat: Canon Power Shot A 95; Nikon d70

PostWysłany: 29 Paź 2006 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzegorz, do ktorego fragmentu mojej wypowiedzi nawiazujesz, bo nie bardzo rozumiem.
Powrót do góry
SouL_666
Gość

PostWysłany: 29 Paź 2006 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakby jakiś mod mógł otworzyć nowy temat i przenieść wszystkie posty włącznie z moim pierwszym w dół. . ... . Bo trochę nie na temat poszło .. .Razz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum digfoto.pl Strona Główna -> Forum ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: