Zaloguj:  Hasło:  zapamiętaj  
Strona główna Forum Katalog stron Artykuły Aparaty Album

Forum FAQ  |   Szukaj  |   Użytkownicy  |   Grupy   |   Rejestracja

Najbardziej lubię oglądać zdjęcia...

Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum digfoto.pl Strona Główna -> Forum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Najbardziej lubię oglądać zdjęcia:
makro
26%
 26%  [ 4 ]
portrety
6%
 6%  [ 1 ]
przyrodnicze - krajobrazy
13%
 13%  [ 2 ]
przyrodnicze - zwierzęta
0%
 0%  [ 0 ]
foto art
0%
 0%  [ 0 ]
eksperymentalne
13%
 13%  [ 2 ]
krajobrazy miejskie
6%
 6%  [ 1 ]
dokumentalne, reportaż
20%
 20%  [ 3 ]
astrofotograficzne
0%
 0%  [ 0 ]
inne (jakie?)
13%
 13%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 15

Autor Wiadomość
Dzydzyk
~użytkownik dF

Aparat: FujiFilm s6500fd
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: 22 Kwi 2008 16:02    Temat postu: Najbardziej lubię oglądać zdjęcia... Odpowiedz z cytatem

Temat zabawa. Smile Głosujcie! Mój typ to "dokumentalne, reportaż".
Powrót do góry
Loco
+Przyjaciele

Aparat: Canon EOS 1000D
Pochwał: 2

PostWysłany: 22 Kwi 2008 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ankieta troszkę bez sensu jeśli nie można zaznaczyć więcej niż 1 odpowiedzi - ja lubię wszystkie, byle dobre były!!!
Powrót do góry
Dzydzyk
~użytkownik dF

PostWysłany: 22 Kwi 2008 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym żeby można było zaznaczyć dowolną liczbę odpowiedzi, ale ankieta nie daje takiej opcji. Sad Wiem, że większość lubi oglądać różne zdjęcia, ale chyba da się wybrać ten najbardziej ulubiony typ. Przecież to tylko zabawa, nie ma sensu podchodzić do tego zbyt serio. Wink
Powrót do góry
yanmar
~użytkownik dF

PostWysłany: 22 Kwi 2008 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a dlaczego nie ma w tej ankiecie kategorii "akt"?
Powrót do góry
KaPe
~użytkownik dF

Aparat: Pentax K10D

PostWysłany: 22 Kwi 2008 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja odpowiedź-DOBRE

Very Happy Tak na poważnie, to każde. Z każdego zdjęcia (dobrego, złego)można się czegoś nauczyć.

PS nie widzę sensu tej ankiety
Powrót do góry
bodos-sb
~użytkownik dF

Aparat: konica minolta dimage z20

PostWysłany: 22 Kwi 2008 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co można wygrać jak dobrze odpowiem:)))))
Powrót do góry
KaPe
~użytkownik dF

PostWysłany: 22 Kwi 2008 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bodos-sb będziesz mógł zrobić kolejna ankietę Wink
Powrót do góry
Dzydzyk
~użytkownik dF

PostWysłany: 22 Kwi 2008 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bodos-sb napisał:
a co można wygrać jak dobrze odpowiem:)))))

Nic, bo to nie jest konkurs. Smile

Mam wrażenie, że niektórym (nie będę pokazywał palcem Smile) to chyba zależy, żeby tu się kompletnie nic nie działo. Ograniczenia na forum są (mam na myśli opcje ankiety w tym przypadku) i trzeba się z tym pogodzić. Jest opcja "inne" - można ją zaznaczyć i napisać o co chodzi. Ja już widzę, że spartoliłem ankietę, bo zapomniałem o akcie i architekturze. Ale ponieważ to tylko zabawa, można to przeboleć (jest w końcu opcja "inne"). Nie traktujcie tej ankiety jak informacji na miarę deklaracji majątkowej czy zeznania lustracyjnego. Smile

Po drugie - sorry, ale ja nie wierzę we "wszystko mi się podoba", a już na pewno w przypadku pytania "co podoba Ci się najbardziej". Ilekroć rozmawiam z kimkolwiek na taki temat (nieważne czy o muzyce, książkach, filmach czy fotografii) i słyszę "wszystko, byle było dobre" czuję się zażenowany. Ludzie zawsze mają jakieś preferencje, a "wszystko" to mówią najczęściej Ci, do których tak naprawdę nic głębiej nie dociera, nic ich mocniej nie porusza.

Ja nie twierdzę, że nie może mi się podobać inne zdjęcie niż z gatunku "dokumentalne, reportaże", ale wiem, że tego typu zdjęcia poruszają mnie najbardziej i po albumy z tego typu zdjęciami najczęściej mam ochotę sięgnąć.

A tak przekombinowanej odpowiedzi jak KaPe zapodał to nawet nie ma sensu komentować. To nie jest ankieta z jakiego zdjęcia można się czegoś nauczyć a z jakiego nie (taka byłaby bez sensu, bo w tym przypadku typ fotografii nie gra roli), tylko jakie zdjęcia Ciebie konkretnie najbardziej poruszają.
Powrót do góry
KaPe
~użytkownik dF

PostWysłany: 22 Kwi 2008 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak ty Dzydzyk, ale jak oglądam zdjęcia również z tego powodu, żeby się czegoś z nich uczyć, więc moja odpowiedź jest uzasadniona.
A jeśli nie mam ulubionego gatunku zdjęć? Co wtedy? Wtedy najbardziej podobają mi się wszystkie zdjęcia, prawda? Bo skoro nie ma jednego naj, to wszystkie są naj.
Powrót do góry
Dzydzyk
~użytkownik dF

PostWysłany: 22 Kwi 2008 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KaPe napisał:
Nie wiem jak ty Dzydzyk, ale jak oglądam zdjęcia również z tego powodu, żeby się czegoś z nich uczyć, więc moja odpowiedź jest uzasadniona.

Ja też. Tylko to nie ma ze sobą nic wspólnego. Czasami teoretycznie mogę nauczyć się więcej ze zdjęcia, które zupełnie nie działa na moje zmysły, nie porusza mnie - działa ono jedynie na mój rozum i koresponduje z moją wiedzą i doświadczeniem fotograficznym. Ta ankieta dotyczyła tego co najbardziej (lub najczęściej) porusza nasze dusze, tak po prostu, bez analizowania.
KaPe napisał:
A jeśli nie mam ulubionego gatunku zdjęć? Co wtedy? Wtedy najbardziej podobają mi się wszystkie zdjęcia, prawda? Bo skoro nie ma jednego naj, to wszystkie są naj.

No i OK. Przecież wyjaśniłem, że chciałbym aby można było głosować na dowolną liczbę opcji. Nie jest to możliwe, więc można zaznaczyć "inne" i opisać własne preferencje. Ale powiedz tak szczerze - naprawdę wszystkie rodzaje fotografii podobają Ci się dokładnie tak samo???

A masz w takim wypadku ulubionych fotografów? Czy są nimi wszyscy Ci, którzy robią dobre zdjęcia? Jeśli tak, to którzy w Twojej opinii robią dobre zdjęcia. Mam nadzieję, że nie należysz do tej grupy narcystycznych i zadufanych "miłośników fotografii", którzy znają i doceniają tylko własną "twórczość" mając w dupie całą historię fotografii z masą pięknych i poruszających zdjęć. Czekam na nazwiska.
Powrót do góry
KaPe
~użytkownik dF

PostWysłany: 22 Kwi 2008 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam ulubionych fotografów, bo kompletnie nie zwracam na to uwagi. Nie chcę pałać cudownym uwielbieniem dla jakiegoś fotografa, a później czuć żal, bo jakieś zdjęcie mu nie wyszło i szukać innego "nieomylnego cudotwórcy". Patrzę na zdjęcia nie na autorów.

Do swoich zdjęć podchodzę dość krytycznie. jeśli chce wiedzieć, czy udała mi się fotka, to daję ją do oceny ludziom, którzy się na tym znają i którzy WIEM, że są obiektywni.

Pod wpływem filmu "Fotograf Wojenny" byłem zaintrygowany osobą Jamesa Natchweya, jednak nie pod kątem jego zdjęć, lecz jego psychiki, sposobu bycia, zachowania pod wpływem przeżyć wojennych.

Mam nadzieję, że wyraziłem się dość jasno.

EDIT.
Zawsze mój nastrój i to jak w danej chwili się czuję ma wpływ na odbiór zdjęcia i temtykę, która mi się podoba. W jednej chwili będzie to namiętny akt, ale za chwile może to być zimna architektura.
Powrót do góry
Dzydzyk
~użytkownik dF

PostWysłany: 22 Kwi 2008 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KaPe napisał:
Mam nadzieję, że wyraziłem się dość jasno.

Jak najbardziej. Szanuję Twoje zdanie i dziękuję, że skomentowałeś mój pomysł. No to może teraz, biorąc przykład z moderatora, więcej osób się wypowie lub zagłosuje. Smile Kurna, przecież na tym forum jest więcej niż czterech użytkowników. Smile
Powrót do góry
SouL_666
+Przyjaciele

Aparat: Canon EOS 1000D

PostWysłany: 24 Kwi 2008 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to jest ankieta czy kto lepiej komu dogada.. .Question a ja zaznczyłem inne, ale chybaastro i makro fotografie mi odpowiadają Smile
Powrót do góry
Grzegorz Hawrot
+Przyjaciele

Aparat: Nikon D300

PostWysłany: 26 Kwi 2008 07:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również nie mam ulubionego typu zdjęć, dla mnie zdjęcie, które przemawia do odbiorcy, wywołuje w nim uczucia, estetykę, chęć oglądania go kilkukrotnie jest takim określonym "typem".
Powrót do góry
siatkowski
~użytkownik dF

PostWysłany: 26 Sie 2011 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lubię oglądać zdjęcia makro normalnie godzinami siedzę i oglądam Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum digfoto.pl Strona Główna -> Forum ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: